Haber

Türk Kızılayı Doğubayazıt’ta yalnız yaşayan yaşlıları ziyaret etti

Türk Kızılayı’nın “Asırlık Çınarlar İçin El Ele” projesi kapsamında Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde yalnız yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken yaşlılar ziyaret edildi.

Türk Kızılayı Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı, projenin 2020 yılında başladığını belirterek, ilçede yalnız yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken tüm yaşlıların yanında olmaya çalıştıklarını söyledi.

Tatlı, projenin bir gönül projesi olduğunu belirterek, “Gönüllülerimiz gittikleri her evi temizliyor, gıda ve hijyen malzemelerini getiriyor. Tabii ki büyüklerimizle sohbetin, muhabbetin onlar için çok daha değerli olduğunu anladık. Ziyaret ederek” dedi. Onlara yalnız olmadıklarını ve her zaman yanlarında olduğumuzu gösteriyoruz.” söz konusu.

Proje kapsamında ilçede öncelikle kriterlere uygun yaşlıların belirlendiğini anlatan Tatlı, kayıtları Türk Kızılayı gönüllüleri tarafından yapılan yaşlıların evlerinin sürekli ziyaret edildiğini ve genel temizliğin yapıldığını söyledi. konutların badana ve tadilat işleri yapılıyor.

Tatlı, projeye destek veren hayırseverlere teşekkür ederek, “Bu projenin sürdürülebilir olması için hayırseverlerimizin desteğine ihtiyacımız var. Bu konuda duyarlı olan herkesi Türk Kızılayı’nın bu güzel projesine katkı sağlamaya davet ediyoruz.” dedi.

Kızılay gönüllüleri ziyaret ettikleri yaşlılara çeşitli ikramlar getirdi, onlarla sohbet etti ve hayır dualarını aldı. – AĞRI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu