Haber

Göl manzaralı kayak merkezi arsa hasreti, sezon açılamadı

Göl manzaralı kayak merkezi arazi hasreti, dönem açılamadı

ELAZIĞ – Elazığ’ın Sivrice ilçesindeki Hazarbaba Kayak Tesisleri, yarı kış dönemine rağmen yağmayan kar nedeniyle bu yıl sezonu açamadı.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinin güneyindeki 2 bin 347 metre yüksekliğindeki Hazar dağının eteklerinde Hazar gölüne hakim manzarasıyla dikkat çeken kayak merkezinde, dönemin açılışı için beklenen kar yağışı olmadı. Normal kurallar altında yılın bu döneminde rekor düşük sıcaklıkların kaydedildiği kentte bu yıl yeterli kar yağışının olmaması, kayakçılar ve kayak merkezi işletmecileri için sorun olmaya devam ediyor. Sivrice ilçesinde bulunan ve Türkiye’nin nadide kayak merkezlerinin ortasında yer alan Hazarbaba Kayak Merkezi, yetersiz kar yağışı nedeniyle sezonu açamadı.

Kayak yapamadıklarını ifade eden vatandaşlardan Berkay Özel, “15 arkadaşımla kayak yapmaya geldik. Doğunun çeşitli illerindeki kayak merkezlerini geziyoruz. Gördüğünüz gibi ekoloji bir değişim geçiriyor. biraz değişiklik.Geçen yıl 1 buçuk-2 metre kar vardı.Buraya gelip keyifli bir şekilde organizasyonumuzu düzenledik.Maalesef gördüğünüz gibi çorak bir ortamdayız.Kar kalınlığı çok az. 10 santimetreyi geçmemiş ve yer yer kurumuştur. SporKulüp olarak çok üzgünüz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu