Haber

Bakan Bozdağ, Diyarbakır’daki çadırkenti ziyaret etti

DİYARBAKIR (İGFA) –Depremzedelerle vakit geçiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, deprem sonrası yürütülen çalışmalar kapsamında Diyarbakır’da deprem felaketi nedeniyle barınma ihtiyacı duyan vatandaşların barınması için tüm alternatifleri devreye aldıklarını söyledi.

Bir yanda tüm kapalı mekanlar; Bakan Bozdağ, hızla kullandığımız çadırkentleri, kullandığımız camileri, spor salonlarını, sosyal tesisleri ve misafirhaneleri oluşturduklarını ifade etti. Onları barınma alanlarında barındırdıktan sonra kalıcı barınma alanları oluşturmak amacıyla Diyarbakır’da hızla çalışmalara başladık. Bu amaçla bir yandan Kredi ve Yurtlar Kurumumuzun öğrenci yurtlarını vatandaşlarımıza tahsis ederken, diğer yandan ihtiyaç halinde orta öğretim yurtlarının tahsis edilmesi planlanmaktadır. “Bu çerçevede her türlü iaşeyi sağladık. Şimdi Diyarbakır’da kalıcı ve kesintili ama hep bölgede bir soluklanmak için bir çadır kent kurduk, konteyner kent kurma çalışmalarımız da devam ediyor.” söz konusu.

YANLIŞ HABERLERE İNANMAYIN

Elektrik konusunda herhangi bir sıkıntılarının olmadığını ifade eden Bakan Bozdağ, “Su, kanalizasyon ve diğer geçimlik faaliyetler konusunda herhangi bir yükümüz yok. Burada ve el birliği ile vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için Kızılay ve diğer kurumlarımız seferber oldu. burada tüm ihtiyaçların karşılandığını gördük yerinde inceledik burada sadece Diyarbakırlılar burada kanalizasyondan çıkan suların veya atıkların Dicle nehrine aktarılmasının konu olmadığını kardeşlerimin bilmesinde fayda var. Bu yöndeki haberlerin asılsız olduğunu bir kez daha belirtmek isteriz” dedi.

kucukcekmece-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu